Главная → Альтернативне "консервування". Сушка яблук. Рецепт приготування сухофруктів

Альтернативне “консервування”. Сушка яблук. Рецепт приготування сухофруктів

Аномально спекотне літо відродило інтерес до здорових і простим способам заготовок сухофруктів в домашніх умовах на зиму. Прекрасною (і здоровою) альтернативою компотів і варення є стара добра сушка. Минулого літа була вперше випробувана заготівля сухофруктів з яблук – – результати вражають-зимовими вечорами сушка заміняла цукерки, а настій – компоти.

Як висушити яблука без духовки

Цього літа можна спорудити «на швидку руку» сушилку з» чого Бог послав”: звичайні невисокі ящики, вистелені пластиковою сіткою з дрібним осередком (від непроханих гостей: мух, ос і мошок). Якісні сухофрукти виходять при продуванні гарячим повітрям, а в цьому році сухі вітри були в нашому регіоні «часто – густо». Звичайно, чистка і нарізка яблук – заняття для терплячих, але в порівнянні з традиційними методами консервування (пару раз залити фрукти окропом, пропарювання банок і т.д.) – не саме стомлююче. Сидиш в затінку, «рубаєш» яблучка під музику – краще, ніж смажитися на кухні. До того ж, від посухи і вітрів яблуні «скидають» плоди, так що заодно зменшуються втрати врожаю. Навіть з недоспелих яблук виходить пристойна сушка, може, трохи кисліше, ніж з повністю дозрілих.

Як правильно зберігати сухофрукти в домашніх умовах щоб не зіпсувалися

Для зберігання готових сушок добре годяться 3 – х літрові банки, тільки «під папір», а то під поліетиленовими кришками може накопичуватися волога при перепадах температури: сушка-то «жива».

Так що-сушіть фрукти! Економно, корисно, практично, смачно!

Думки читачів:

Є таке пристосування-яблокочистка-яка одночасно витягує серцевину, розрізає яблуко на Спіраль товщиною 0,5 см і, при бажанні, зрізає шкірку. Кілька років користуюся. Дуже задоволена. У цьому сезоні з її допомогою і однойменної сушаркою вже засушила 2 відра яблук. Всі, хто бачив роботу цієї машинки, хочуть таку ж. У мене тепер немає проблем з подарунками для друзів садівників. Правда ціна у неї значна, причому в Україні вона дешевше, ніж у нас в Білорусь десь майже в 2 рази.
Ізідрі-давно моя мрія, як і Філер для яблук! Але, на жаль, поки що нездійсненна! До того яблука – “не окроплені”, падалиця “неліквідна” – які треба вичищати від червоточин. Так що поки змушена обходитися бабусиним методом! Але, “набивши руку” , 15 л відро яблук обробляю за 40 хв. – поки не закінчується терпіння (як у Карлсона)! А потім тільки перевертаю “старі” і розкладаю нові порції.
Джерело: facebook
ЗАМОВИТИ ТОВАР