ГлавнаяРекомендація → Як зробити самому компостний чай

Як зробити самому компостний чай


вермикомпостный чай

приготування компостного чаю в 5 літровому відрі

Вермикомпостный чай виходить шляхом «заварювання» компосту, його дія виражається більш яскраво. Він забезпечує грунт і рослини корисними мікробами. Цю витяжку можна зробити як аераційним способом, так і без застосування компресорів. Залежно від типу використовуваного методу, вирощені мікроорганізми будуть різниться. Багато садівників експериментували і придумували свої власні улюблені комбінації вермикомпостного чаю, в світі існує велика кількість рецептів його приготування. Наступний рецепт є лише одним з них.

основні інгредієнти


Вода — якщо застосовується вода з муніципального водопроводу, їй необхідно дати вистояти у відкритому посуді 1-2 години, щоб дати можливість випарується хлору. Якщо ж ви можете взяти дощову або колодязну воду, то з неї ніякого хлору прибирати не треба — його там немає. Заповніть 5 літрове відро до позначки 5 см зверху, щоб залишилося місце для біогумусу.

Біогумус — бажано купувати марки «Экочудо», живий компост високої якості, якщо ви не вирощуєте дощових черв’яків у себе вдома. Його знадобитися приблизно 2 літри (1,2 кг).

каталізатор- екстракт грунтових мікроорганізмів, наприклад Байкал-ЕМ, цукор, мед, або патоку (без домішок сірки).

необов’язкові інгредієнти


Мені подобається підмішувати різні добавки до «варива» за пару годин до закінчення настоювання. Хімічний склад буде залежати від стадії зростання оброблюваних культур. Якщо рослина молоде, то бажано додати що-небудь азотне — стимулятор росту Айдар, наприклад. Якщо ж воно цвіте або плодоносить, то краще внести фосфорсодержащее добриво.

покрокова інструкція

  • Використовуючи чисте 5 літрове відро, заповнити його водою майже доверху. Встановити компресор на кілька годин для видалення можливого вмісту хлору. Барботер повинен бути досить потужним, а бульбашки повинні спостерігатися енергійними.
  • Засипте компост або біогумус + каталізатор, загорнуті в мішок\марлю, в ємність.
  • Реактор найкраще розмістити в недоступному для сонячних променів місці на добу, ідеально підійде гараж.
  • Якщо ви хочете додати що-небудь ще туди, то це найкраще робити за кілька годин до закінчення процесу.
  • після 24 годин дістаньте мішок із залишками компосту, дайте йому стекти і розсипте по городу вміст.
  • застосовуйте чай відразу, не чекайте поки живі організми в чаї помруть.
  • для листкового підживлення розбавте вермикомпостний чай в пропорції 1 до 10, а для поливу-1 до 5 з дехлорованою водою.
  • Помийте всі інструменти перед тим, як варити наступну партію добрива.ЗАМОВИТИ ТОВАР