Главная → Горох як попередник для озимих культур

Горох як попередник для озимих культур

Горох-традиційна культура наших полів, яка не завжди вигідна «прямо зараз», та й зі збором врожаю доведеться помучитися, але горох як попередник для озимих культур, практично, не перевершений.

Виростити хорошу пшеницю без хорошого попередника неможливо – це твердження не вимагає доказу, така собі Агрономічна аксіома. Горох як попередник для озимих культур, обумовлює відразу кілька відчутних переваг. Перш за все, приріст врожайності озимої пшениці після гороху, вище ніж після інших культур. А також пшениця краще розвивається, менше хворіє, поліпшується баланс азоту, зменшується мінералізація гумусу, підвищується родючість грунту.

горох перед озимими

Технологія вирощування гороху досить не складна, і якихось хитромудрих нюансів і тонкощів немає. З п’яти головних складових ВИРОЩУВАННЯ будь-якої сільськогосподарської культури-система землеробства (сівозміна, система обробки грунту), система застосування добрив, система захисту, система використовуваних сортів і гібридів, і система машин для роботи в полі – найважливішою виступає найперша. Система застосування добрив на горосі досить проста і не дуже масштабна. Горох, як типовий представник бобових, має властивість накопичувати білок і формувати урожай способом фіксації азоту через кореневі бактерії. Це дозволяє обійтися обмеженим внесенням мінеральних азотних добрив. Досить підживлювати мікроелементами, і завдяки родючості грунту, можна сподіватися на врожайність в районі 25 ц/га, що зробить горох як попередник для озимих культур, ще й дуже рентабельною культурою.

Вирощування гороху завжди повинно починатися з обробки насіння пестицидами. Так вони і насіння надійно захищають і сприяють активному розвитку бульбових бактерій, для бобових життєво важливо. Найбільша складність-збір врожаю. Якщо вологість насіння більше 16% є ризик пошкодити оболонку і втратити схожість насіння навіть при найменших оборотах. Також, є цікава закономірність, горох не уражений хворобами значно менше розтріскується і практично не обсипається, тому вчені рекомендують разом з першою інсектицидною обробку використовувати фунгіциди.

Процеси біологічної фіксації азоту відчутно сприяють збагаченню грунту органічною речовиною. Крім цього, післязбиральні залишки гороху містять досить значну кількість фосфору і калію, а за рахунок короткого вегетаційного періоду, горох рано звільняє поле і утворюється певний проміжок часу для накопичення вологи. Цей момент дуже важливий при вирощуванні озимої пшениці після гороху.

Враховуючи практично катастрофічне зменшення обсягів внесення органічних і мінеральних добрив, введення гороху в сівозміну є надзвичайно важливим фактором відновлення та збереження ефективної родючості ґрунтів.

Все вищесказане найбільшим чином актуально для степової зони.
ЗАМОВИТИ ТОВАР