Главная → Калій і фосфор-потреба ЗЕРНОВИХ в цих добривах

Калій і фосфор-потреба ЗЕРНОВИХ в цих добривах

Недавно на нашому сайті з’явилася серія матеріалів про важливість правильного азотного добрива зернових культур. Але, як кажуть, не азотом єдиним, калій і фосфор відіграють відчутну роль під час вирощування зернових і впливають на підсумкові показники врожайності.

родючість ґрунту, зелений паросток пнешицы

Фосфор і калій необхідні зерновим культурам як на ранніх етапах розвитку, так і під час генеративних фаз. Недостатній рівень забезпеченості рослини калієм впливає на продуктивність забезпечення азотом і знижує загальну результативність усіх агротехнічних заходів. У той час як правильне калій-фосфорне добриво сприяє інтенсифікації розвитку кореневої системи, підвищує зимостійкість (що грає життєво важливу роль для озимих зернових), загартовує рослина для полегшення перенесення стресових ситуацій. Також калій сприяє поліпшенню здатності рослини поглинати вологу і поживні речовини з грунту. Образно кажучи, калій виступає таким собі гвинтиком, який здатний підвищити ефективність роботи величезної машини – всього організму рослини. І в той же час, відсутність цього елемента гальмує всі процеси необхідні для росту і розвитку.

фосфорні калійні добрива для зернових

Обсяг внесення калійних і фосфатних добрив розраховують в залежності від наявності даних елементів в грунті методом збалансування. Перед аграріями стоїть досить не просте завдання дати рослині таку дозу, яка необхідна. Адже калій-фосфорне харчування понад норму може призвести до не бажаних наслідків.

Зазвичай, калійне і фосфорне добриво вносять перед сівбою (для озимих восени, для ярих – навесні). Але все популярнішою стає думка, що вносити фосфор під озимі культури ефективніше саме навесні. Це пов’язано з так званим старінням фосфору. Фосфатні частинки, що перезимували, з’єднуються з іншими речовинами в землі і стають важкодоступними для рослини. Оскільки основна потреба озимих культур у фосфорі відчувається у фазі виходу в трубку (при осінньому внесенні) більшість добрив в даний час вже важкодоступні або недоступні для рослини взагалі. Чим прохолодніше і вологіше на полі навесні, тим ефективніше спрацює фосфор при весняному внесенні.

тракторна обробка посівів, дискування
ЗАМОВИТИ ТОВАР