Главная → Для чого потрібна обробка насіння?

Для чого потрібна обробка насіння?

Переносником грибкових і бактеріальних хвороб рослин виступають маленькі суперечки, які непомітно розташовуються на поверхні насіння. Також довго зберігатися на насінні можуть і вірусні мікроорганізми. У той час, коли насіннєвий матеріал зберігається на складі або в якомусь іншому місці, суперечки знаходяться, практично, в стані сну, оскільки для нормального функціонування їм необхідна вода. Але як тільки відбувається посів насіння в грунт, збудники хвороб прокидаються і починають стрімку життєдіяльність, що звичайно ж самим негативним чином впливає на урожай. Чимало патогенних організмів (бактерій, грибків, вірусів) знаходяться власне в самому грунті, і можуть завдати значної шкоди навіть абсолютно здоровому потомству. Не варто забувати і про шкідників, які дуже зголодніли за зиму і безперечно не проти підживитися за ваш рахунок. Як бачимо, вже безпосередньо після посіву можна понести значні втрати врожаю, адже з огляду на все вищеперелічене годі й сподіватися дружних сходів.

Обробка насіння допоможе всього цього уникнути. Цей не складний агротехнічний прийом став чи не головним результатом так званої зеленої революції. В цілому прийнято вважати, що обробка насіння переслідує виконання двох основних завдань: протруювання всіх можливих шкідників і паразитів, а також збільшення кількісних і якісних характеристик врожаю. Якщо з протруюванням все менш – більш очевидно-тут не обійтися без хімічної складової, яка найчастіше представляється фунгіцидами та гербіцидами, то як може обробка насіння збільшити урожай?

Обробка насіння стимуляторами росту сприяє розвитку більшої кількості бічних коренів, і, як наслідок, формуванню потужної кореневої системи. Стимулятори росту також активізують процеси транспорту поживних рослин, інакше кажучи, допоможуть рослині отримати всю необхідну кількість “їжі”, яка є в грунті. Передпосівна обробка насіння стимуляторами росту сприяє більш швидкому проростанню насіння і дружним сходам. Також рослина стає набагато біль стресостійкою в несприятливих навколишніх умов (перепадів температур, нестачі вологи і т.д.). А в далекій перспективі, це ще й збільшення врожаю і скорочення термінів дозрівання.

Передпосівна обробка насіння найчастіше здійснюється препаратами, створеними на основі гумінових кислот (Водний розчин гумінових кислот і гуматів калію, натрію, насичений комплексом необхідних рослині мінеральних речовин). Ті ж гумати в подальшому можуть використовуватися в якості добрива, а отже вже на стадії обробки насіння можна приготуватися на краще.

Передпосівна обробка насіння-шанс закласти міцний фундамент майбутнього врожаю. Не пропустіть свій шанс.
ЗАМОВИТИ ТОВАР