ГлавнаяРекомендація → Технологія вирощування сої, як сіяти, ніж поливати, коли удобрювати, куди збирати сою

Технологія вирощування сої, як сіяти, ніж поливати, коли удобрювати, куди збирати сою

Попередники

Потрібно знати, що спочатку зростання в сої досить розвивається коренева система, через що сповільнюється зростання самих рослин. Що безсумнівно призводить до неконкурентоспроможності в боротьбі з бур’янами. Вважаються кращими попередниками для сої озимі та ярі культури. Сіяти сою рекомендують ще й після просапних-кукурудзи, картоплі, буряка, овочевих культур. На місце, де вже росла соя повернуться можна після 3-4 років.

Не слід сіяти сою і після соняшнику і зернобобових культур. Соя, сама по собі, будучи бобової культурою представляє інтерес як незамінний попередник для інших культур сівозміни. Після збирання сої в землі залишаються добре розвинена коренева система з бульбочковими бактеріями, що сприяє не тільки накопиченню азоту (60-80 кг/га), а й поліпшенню структури і родючості грунту. Соя використовує важкорозчинні поживні речовини з нижніх шарів грунту і включає їх в кругообіг харчування . В середньому на 1 га близько 40-60 кг азоту, 20-25 кг фосфору і 30-40 кг калію .

живлення рослин та добрива зернових

Обробка грунту

Після ЗЕРНОВИХ попередників на полі де буде посаджена соя необхідно провести своєчасне лущення на глибину 6-8 см., що досить ефективно в боротьбі з однорічними теплолюбними бур’янами.

Добрива

Органічні добрива під сою доцільніше вносити під попередників. Адже післядії від внесення органічних добрив Екочудо тривають 3-4 роки, і на поля стає менше бур’янів, ніж у рік внесення органіки. Які дози внесення.

Підготовка насіння, сорти

Сіють в Україні відмінне насіння, відсортовані і вирівняні. Для знезараження від збудників хвороб насіння обробляти Айдаром. В умовах України найкращим чином вирощують скоростиглі сорти з потенціалом врожайності до 30 ц/га.

< strong>сівба< / strong>

способи сівби – посилання.

Догляд за посівами

Посіявши сою для поліпшення умов проростання насіння і підвищення польової схожості поле слід закатати. Потім догляд буде полягати лише в міжрядній обробці, так зване післясоходове боронування при безгербіцидному вирощуванні.
І якщо ви використовуєте гербіциди, то міжрядні розпушування і післясходове боронування не проводяться. Застосовують гербіциди до або після сходів.

Збір

Головним показником повної стиглості є опадання листя, підсихання стебел і зміна кольору, а також підсихання самих насіння і відділення їх від стулок. Найчастіше при збиранні застосовують пряме комбайнування на низькому зрізі (від 4 до 6 см). Щоб насіння зберегти цілими необхідно знизити оберти барабана до 550-650 в хвилину при вологості вище 14% і до 400-500 – нижче 14%. Тільки що зібране зерно відразу ж слід очистити і просушити. Вологість насіння при зберіганні 10-14%.
ЗАМОВИТИ ТОВАР