Главная → Посів сої. Коли сіяти сою

Посів сої. Коли сіяти сою

Здавалося б, тільки вчора зійшли сніги, і почалися перші виходи людей у полі, а на календарі вже кінець квітня, і слідом за зерновими культурами, настає черга і бобових, а отже, актуальною стає тема – посів сої. Всі ми знаємо, що добрий початок – половина справи, і вирощування сільськогосподарських культур не є винятком, помилки під час посіву можуть критично проявитися під час збору врожаю.

Сіяти сою починають коли температура грунту на глибині закладення насіння досягає позначки в 12-15 градусів. Зазвичай, залежно від географічного розташування, така ситуація настає в період від кінця квітня до другої половини травня. В роки ранньої весни посів сої здійснюють раніше, при настанні потрібних температур. В першу чергу висівають пізні, середньопізні і середньостиглі сорти, а ранньостиглі і середньоранні можна відкласти до завершення оптимальних строків сівби. Якщо посіяти сою раніше терміну, або занадто поспішити з посівом, сходи затримуються, погіршується польова схожість насіння уражаються шкідниками і хворобами, і як наслідок, ми втрачаємо врожай.

посів сої та добрива для сої

Сою зазвичай сіють широкорядним способом. Залежно від особливостей сорту міжряддя коливаються від 45 до 70 см. Чим менше термін вегетації, тим менше міжряддя:

  • ранньостиглі сорти – 45 см
  • середньостиглі – 60 см
  • пізньостиглі-70 см.

Деякі експерти рекомендують садити суцільним рядковим способом, 800-900 тис. рослин на 1 га При такому способі, соя не галузиться і швидше росте і дозріває, що має велике значення для північних областей. Посіви з звуженими міжряддями можуть принести на 2-3 ц/га більше, ніж широкорядні.

У зв’язку з особливостями росту і розвитку сої, а саме виносом сім’ядолей на поверхню ґрунту при проростанні, соя дуже чутлива до глибині загортання насіння. Оптимальна глибина загортання насіння 4-5 см. В умовах недостатнього зволоження посів сої здійснюють дещо глибше на 1-2 сантиметри.

Вплив способів посіву на врожайність сої

Найбільш ефективна густота стояння рослин в передзбиральний період, за умов достатнього зволоження:

  • для Лісостепу – 450-550 тис/га,
  • для Полісся – 400-450 тис/га,
  • для Степу – 300-450 тис/га

Для отримання відповідної кількості рослин, з міжряддями 45 см потрібно висіяти для ранньостиглих сортів 600-750 тис/га схожих насінин, середньоранніх та середньостиглих 550-650 тис/га, середньопізніх і пізньостиглих – 350-500 тис/га При оптимальній густоті посіву боби прикріплюються на висоті не нижче 15 см, на скраплених – на висоті 3-5 см, що викликає досить відчутні втрати під час збирання. Вважається, що густі посіви швидше дозрівають. Вагова норма встановлюються відповідно до маси 1000 насінин, кількості рослин і посівних якостей насіння, і може варіюватися в досить відчутних межах, від 70 до 130 кг / га.
ЗАМОВИТИ ТОВАР