ГлавнаяРекомендація → Вирощування агрусу на власному городі

Вирощування агрусу на власному городі

Аґрус – смачна і солодка ягода, яку все частіше можна зустріти на український дачі або городі. Витоки вирощування агрусу виходять з Канади. Взагалі “дикий” агрус дуже життєлюбна рослина і зустріти кущі можна практично на всій земній кулі.

Агрус – смачна і солодка ягода

Однак, нас звичайно ж, перш за все цікавить саме вирощування агрусу на власному городі. Агрус любить пухкий грунт, при цьому різко негативно реагуючи на бур’яни. Бажано, щоб під кущем агрусу нічого не росло. Також не можна допускати занадто великого ущільнення гілок, адже без проріджування постраждає розмір і якісні характеристики ягід.

коли і як поливати агрус.

Поливати агрус необхідно рідко, але інтенсивно. При тривале посухи восени, рослина дуже добре зреагує на рясний перед зимовий полив. Раз на кілька років (два-три, можливо навіть чотири) аґрусовий кущ потрібно підгодовувати органічними добривами. Не варто ігнорувати і добрива аміачною селітрою. У суху жарку погоду бажано ощасливити агрус “штучним” дощем, для інтенсифікації процесу фотосинтезу листя омиваються. Цей агротехнічний прийом слід проводити або рано вранці, або пізно ввечері, коли Сонце пече ще так люто.

Надзвичайно негативно на вирощування агрусу впливає перезволожений грунт. За таких умов кущі можуть максимально ефективно розвиватися, в той час як для лишайників нічого краще не придумаєш. Основні критерії при виборі ділянки для аґрусу – помірна зволоженість, гарна повітропроникність, грунтові води повинні мати глибину протікання не менше 1,5 метра. Надлишок вологи похитне зимостійкість рослини, і при над несприятливих умовах, може привести навіть до відмирання. Отже, дуже важливо забезпечити оптимальну норму зволоження.

Взагалі агрус дуже розважлива рослина, яка любить міру у всьому. Взимку небезпечними є значні морози, влітку – спека.

боротьба з шкідниками і хворобами агрусу.

На жаль, солодкі ягоди агрусу приваблюють не тільки людей, а й шкідників. При чому зонами ураження може бути як коренева система і листя, так навіть і ягоди.

Шкідник “вогнівка агрусу” – живе в нечорноземній зоні, виїдає ягоду з середини. Щоб захистити агрус потрібно дотримуватися кількох простих правил. Перш за все, своєчасно реагувати на ураження. Всі хворі листя зірвати і спалити. Далі, підтримуйте ділянку де росте рослина в чистоті і порядку, мінімізуючи шанси поразки. Дехто радить на зиму насипати під кущ шар перегною, щоб шкідники виходячи навесні з «схованок» банально не змогли дістатися до плодів.

Звичайно ж, ми розглянули лише самі головні аспекти вирощування агрусу, оскільки ніякі розмови не замінять той досвід і ту насолоду, яку ми всі отримуємо працюючи на власному городі.
ЗАМОВИТИ ТОВАР