ГлавнаяРекомендація → Висока грядка Хольцера в союзі з валоканавою Моллісона і Лоттона

Висока грядка Хольцера в союзі з валоканавою Моллісона і Лоттона

Тут на самому верху, відкритому всім вітрам, при рідкісних дощах, розродилася шикарними огірками і спаржевої квасолею на своєму північному схилі, білокачанної капустою, помідорами і перцями на південному. Причому квасоля буйно росла практично на вершині гряди, огірки і капуста ближче до основи, помідори посередині. Валоканава з грядою оперізує схил, практично по ізолінії, лише з невеликим ухилом. Дно канави вкрите сухим хмизом і на більш старшій частині в цьому році почали з’являтися гриби.
Висока гряда стала також домом для шершнів, бурундуків, мишей, мурах та іншої живності, що анітрохи не шкодить її процвітанню.

 

Доріжка з натурального каменю, ставок з дощовою водою, тераса і валоканава - що це таке

тераса і валоканава

 

Терасування.

Родючий шар грунту зібраний з доріжок в високі грядки. Поверхня грядок-клумб вирівняна в горизонті, що спільно з мульчуванням забезпечує 100% вбирання дощової води. До вирівнювання, гряди були настільки сухими, що незважаючи на регулярний полив, на них майже нічого не виростало. Зараз вони не вимагають поливу. Цього літа на них виросла морква, редька, картопля, кріп і петрушка. Масивні кам’яні стінки гряд акумулюють тепло і вологу. Мульчування сприяє активному щоденного випадання рясної роси.
До речі, всі камені завезені, так як землі Ферми містять тільки гальку. В інших випадках підпірні стінки при терасуванні виконувалися зі стовбурів дерев.

 

Доріжка з натурального каменю, ставок з дощовою водою, тераса і валоканава - що це таке

Дикий Приморський виноград і лимонник активно освоюють будь-які вертикальні огорожі без будь-якої допомоги людини

 

Доріжка з натурального каменю, ставок з дощовою водою, тераса і валоканава - що це таке

Навіть на самому вододілі, під шаром мульчі, без поливу, півонія відчуває себе чудово.

 

Доріжка з натурального каменю

Спочатку тут був тонкий поверхневий шар грунту заповнений переплетеними корінням чагарнику і дерев. Відразу під ним світло-жовта підгрунтя з піску, глини і гальки. Молоді десятирічні дуби і берези, граб, з чагарнику леспеденца, ліщина, елеутерокок. Зараз тут прокладена ступінчаста вигинається доріжка з натурального каменю не скріпленого цементом. Камінь днем акумулює тепло, а вночі повільно його віддає, пом’якшуючи добовий перепад температури. Так само кам’яна доріжка збирає дощову воду і росу, яка утворюється на каменях вранці. Завдяки відсутності під камінням традиційної товстої підкладки з піску і гравію, вода вільно стікає По щільній поверхні підґрунтя між камінням в підстилаючий ставок. Навесні він був наполовину заповнений талими водами. Зараз Червень, дощів поки не було, ставок спорожнів. Але за літо він неодноразово наповниться під час циклонів, характерних для мусонного клімату. Ставок ще молодий, грунт містить мало глини, але з кожним разом вода в ньому буде затримуватися все довше і довше і навіть стане колискою для численних жаб і бабок. Вода накопичена в ставку під час циклонів і тайфунів поступово просочується в грунт, поповнюючи в ній запаси води в посушливі періоди між дощами. Випаровуючись з поверхні ставка, вода зволожує повітря в саду. Накопичуючи сонячне тепло вдень, підвищує температуру в саду вночі, в цілому покращуючи мікроклімат на цьому вітряному ділянці.

 

Доріжка з натурального каменю, ставок з дощовою водою, тераса і валоканава - що це таке

ступінчаста вигинається доріжка з натурального каменю не скріпленого цементом

 
ЗАМОВИТИ ТОВАР