Главная → Без внесення добрив - не буде врожаю?

Без внесення добрив – не буде врожаю?

На сторінках нашого сайту ми вже неодноразово підкреслювали важливість налагодження правильної системи живлення рослин для отримання стабільних і високих врожаїв. Життєво необхідно забезпечити рослини тими елементами мінерального живлення, в яких є невідкладна потреба на даному етапі розвитку. Адже ніхто не відміняв, та й навряд чи кому це під силу, фундаментальний закон Лібіха (продуктивність розвитку рослин залежить від того фактора, який знаходиться в мінімумі). Тобто, простіше кажучи, дефіцит одного елемента живлення не можна замінити надлишком іншого.

Внесення добрив – найбільш продуктивний метод підвищення родючості грунту, і як наслідок, поліпшення якості сільськогосподарської продукції. Купити добрива-це не тільки інвестування в урожай, це поліпшення загального агрофону вирощування різноманітних культур. Засоби захисту рослин і мінеральні добрива разом здатні забезпечувати приріст врожаю до 50-60%, а якщо додати сюди ще й оптимально підібрані сорти, біогумус, здоровий посівний матеріал і правильну обробку грунту – результат не змусить себе довго чекати. На щастя, в українському агросекторі внесення добрив перестало бути чимось на зразок розкоші, а всі сільгоспвиробники зрозуміли їх важливе значення. Про це свідчать і статистичні дані, оприлюднені Міністерством аграрної політики та продовольства: під урожай 2015 року в середньому по Україні було внесено 42 кг/га, а в окремих областях цей показник взагалі виглядав неймовірним. Для прикладу, аграріями Закарпатської області було внесено 96,4 кг/га, Рівненської – 85,3, Львівської – 83,5, Волинської – 82,9.

Вплив добрив на врожайність

Середня врожайність по Україні склала 40,9 ц/га, що в таких важких погодних умовах дійсно високий показник. Чи не ключову роль в цьому зіграло своєчасне внесення добрив?! Основні заходи агротехнологій сприяють не тільки збільшенню кількісних показників врожайності, а й підвищенню якості продукції. Внесення добрив дозволяє регулювати співвідношення елементів живлення в рослині, що в свою чергу, призводить до поліпшення якості, без втрат кількості.

У всі часи, обробітком землі займалися виключно ті люди, які вкладають в неї всю душу. Для них дотримання технологій важливо не тільки в контексті отримання врожаю сьогодні, але і в підтримці рівня родючості землі завтра і післязавтра. Отже, любіть і поважайте власну землю, і вона відплатить нам сторицею!
ЗАМОВИТИ ТОВАР