Главная → Черв'як старатель-переважні особливості

Черв’як старатель-переважні особливості

Старатель дощовий черв’як надзвичайно плідний і активний. Представники цього виду при наявності їжі не розповзаються. Довжина їх тіла дозріває 9 см, діаметр-35мм, маса в 4 рази більше, ніж у звичайного хробака, Колір темно-червоний. Кожен день черв’як з’їдає кількість органічної речовини, дорівнює масі свого тіла. Вони їдять будь-які гниючі речовини-гній, солому, опале листя, тирсу, харчові відходи, Папір та інші. Але органіку для черв’яків слід попередньо підготувати: скласти до купи і деякий час витримувати в них, поливаючи водою, щоб пройшов процес ферментації.

черв'як старатель

особливості

назва Eisenia foetida
мінімальна популяція (сім’я) 1500 особин
Ціна за сім’ю, до 10 сімей 450 грн.замовити

Черв’як чутливий до аміаку та високих температур

Тому в їжу використовують гній, який вже охолов після ферментації. Інші органічні відходи повинні хоча б частково розкладатися. Встановлено, що при вмісті аміаку в субстраті більше 0,5 мг / кг черв’яків можуть загинути. Гній кроликів придатний вже через 5-10 днів, кінський – через 3-4месяца, а великої рогатої худоби – через 5-6 місяців. Розводити черв’яків можна як в закритих приміщеннях, так і безпосередньо в саду,особливо в районах з м’яким кліматом.
Всі розрахунки роблять на стандартну гряду розміром 2х1м, звану ложем. Щільність заселення ложа – від 30 до 100 000 черв’яків. На одне ложе потрібно 1-1, 2 т органічної речовини в рік. Ложа краще робити на ділянках з деяким нахилом, щоб не утворювалися калюжі. Бажано, щоб підстильний грунт був піщаний або кам’янистий а територія захищена від вітрів. Треба також перевірити, чи є на ділянках сліди від кротів – найлютішого ворога дощових черв’яків.

догляд за вермикультурою

Органічну масу з хробаками два-три рази на тиждень поливають і один раз в 7-10 днів додають зверху шар живильного субстрату товщиною 5-7 см.для підтримки оптимальної вологості потрібні часті поливи маленькими дозами. при нестачі їжі черви можуть поповзти, а при її надлишку утруднюється газообмін дихання черв’яків. Збір отриманого біогумусу не важкий. Черв’яки, переробні органічну масу ложа, пересуваються поступово від низу до верху. Якщо їх кілька днів не підгодовувати, а потім покласти шар хорошого гною товщиною 5-7 см, то через два дні основна маса черв’яків перейде в цей шар. Його знімають разом з хробаками і переносять в нове ложе. операцію повторюють три рази. В результаті з ложа будуть відібрані не менше 95% популяції. Черв’яків від гумусу можна відокремити механічним шляхом, просівши масу на мережі з осередками діаметром 2 мм.відокремлених черв’яків використовують для заселення нових лож субстрату, а їх надлишок – на корм птахам або для підгодовування риб. періодичність відбору черв’яків в залежності від стану вермикультури – один раз в 45-60 днів. За рік з однієї кв. м. ділянки вермикультивування збирають в середньому 60-90 тисяч дощових черв’яків (12-18 кг). Черв’яків можна розводити також в ящиках на балконах, в підвалах, гаражах, але при розведенні в темних приміщеннях необхідно хоча б слабке електричне освітлення. Не слід боятися неприємного запаху субстрату в приміщенні: він зникне на другий або третій день після заселення черв’яків. Зимувати черви можуть вулиці в тих ложах, де вони розвивалися влітку. компост потрібно прикрити дошками або металевою сіткою. Не слід використовувати солому, тому що в ній з’являються щури і миші. При наявності теплих приміщень хробака можна перемістити туди в звичайних фруктових ящиках і продовжувати розведення черв’яків взимку. періодично субстрат поливають, додають свіжий корм і при необхідності збирають біогумус.

Переробка відходів

За допомогою черв’яків органічні відходи за нетривалий час перетворюються в цінний біогумус, який має зернисту структуру і не розмивається водою. Дослідження показали, що вермикомпост дозріває швидше, ніж компости, які отримали традиційним засобом. черви переробляють відходи і збільшують площу контакту органіки з мікроорганізмами. Черви створюють сприятливі умови і для діяльності мікроорганізмів, що зменшують розвиток патогенних бактерій, в тому числі сальмонел, що сприяє знезараження компосту.
Застосування вермикомпоста високо ефективно в овочівництві, квітникарстві, садівництві, в лісових розплідниках. Він сприяє прискоренню проростання насіння овочевих культур, підвищенню стійкості рослин до хвороб, скорочення терміну дозрівання плодів, поліпшенню смакових якостей і товарного вигляду продукції. Дози внесення біогумусу залежать від вмісту поживних компонентів, органічної маси в грунті, виду сільськогосподарської культури. Оптимальні дози-3-4т чистого біогумусу і 4-5т неочищеного на 1га.але ця дозування умовна. Для добрива овочевих культур, ягід і плодових дерев в індивідуальному господарстві біогумус використовують в сирому вигляді. На 1м під овочі вносять 0,4-0,5 кг біогумусу, під кущ або плодове дерево – 0,5-1,5 кг.

Якщо настояти 1 кг біогумусу в 10 л води і витримати в отриманій витяжці насіння, схожість їх збільшується і рослини з них практично не хворіють.
ЗАМОВИТИ ТОВАР