ГлавнаяРекомендація → Як приготувати правильний компост своїми руками

Як приготувати правильний компост своїми руками

01 червня 2015-Екочудо Україна


компост своїми руками
Як отримати таке високоякісне добриво швидким гарячим методом

Створіть свій власний компост ШВИДКО і якісно, для подальшого його використання в саду або у виробництві відмінного вермикомпостного чаю.

Компост є одним з наріжних каменів екологічно чистого органічного землеробства і у нас є велика кількість інформації для вас по цій темі.

Як і в будь-якій технології, якість кінцевого продукту безпосередньо залежить від вихідних інгредієнтів. Чим краще вермикомпост-тим краще витяжка з нього. Під словом “краще” ми маємо на увазі присутність більшої кількості корисних грунтових мікроорганізмів, які приносять життя в грунт.

компостна купа

Як зробити хороший компост?

Гарне добриво виходить при ретельному догляді за компостної купою, наповнену сумішшю листя, трави, гною, посліду, води і повітря в правильному співвідношенні. При оптимальному стані, процес в ямі протікає при високих температурах, близько 45 – 65 0С. цей розігрів необхідний, так як він вбиває більшість патогенних найпростіших і насіння бур’янів, дозволяючи при цьому вижити благотворної мікоризі. У цьому складному механізмі комплексних хіміко-біологічних реакцій існує природний період “охолодження”, після якого залишається “Готовий продукт” або “гумус” – добриво, яке можна вносити на грядки з овочами, або годувати дощових черв’яків.

Техпроцес компостування

Для домашнього виробництва краще зробити “швидкісну”, або “гарячу” компостну купу (в ящику або на землі), закладаючи всі інгредієнти одночасно. При вмілому управлінні, ви отримаєте готовий продукт через 2-8 тижнів, в залежності від погодних умов і обсягів виробництва.

  • При заповненні ящика або “зведенні” компостного бурта, необхідно чергувати шарами приблизно однакові кількості коричневого (тваринного походження) і зеленого (рослинного) сировини. Купа не повинна бути більше, ніж куб з довжиною ребра в 1 метр, так як ви повинні бути в змозі її часто перемішувати. Якщо погода вітряна, то краще збільшити висоту до півтора метрів, для кращого збереження тепла. В ході процесу перетворення органіки може знадобитися ваша увага і обслуговування (зволоження, додавання трави або гною, перемішування).
  • прискорити розкладання можна застосовуючи для компостування відходи дрібної фракції (наприклад, не цілі листя, а подрібнені). Не кидайте гілки дерев в компостну купу, тому що вони вимагають більшої кількості часу для переробки.
  • Поливайте водою кожен шар органічної сировини. Додавши інокулянти до води, якою проводиться обприскування купи, ви швидше отримаєте готове добриво. Тримайте купу у вологому стані, на зразок тільки що віджатою губки або мочалки. Будьте обережні, торкаючись до субстрату, щоб не обпектися.
  • Перемішуйте вміст ящика кожні 3 дні, використовуючи вила або інструмент для аерації компосту.
  • перевіряйте температуру в бурті. З вас можуть сміятися, почувши, що у вас є компостний термометр, але ви будете сміятися останнім, коли отримаєте відмінне добриво за кілька тижнів. Швидка купа має розігрітися до 45 градусів за Цельсієм за 2 дні, до 55 – за 3-4 дні. Якщо температура опуститься нижче 40 градусів, то компост можна вважати майже готовим (при використанні найбільш швидкісного методу), або ж це може означати необхідність перемішування або додавання води для нового розігріву.

Готове скомпостоване добриво темного кольору, розсипчасте і з солодкуватим запахом. В ньому можна розгледіти форми вихідних компонентів. Залиште охолоджуватися кілька днів, а потім розсипте по вашому саду шаром товщиною до 3 см, або приготуйте свій власний вермикомпостный чай – відмінний рідке добриво!

готове добриво-компост
ЗАМОВИТИ ТОВАР