ГлавнаяРекомендація → Пропозиція для екопоселень

Пропозиція для екопоселень

Привіт, шановні жителі екопоселеній, фермери, жителі сіл, дачники і жителі міст, які прагнуть на Землю!

Ми живемо в дуже цікавий і непростий час! Стільки цікавого відбувається в нашій країні! Ну хто б міг подумати ще 20 років тому, що в противагу руху молоді з сіл у міста виникне протилежний рух з міста – на землю?! Причому в різних форматах.

Кажуть, що в Росії вже близько 150-200 екопоселень. Не перевіряла, але думаю, що це реальна кількість. Причому найбільша кількість в сумі в областях, що межують з московською. Це і зрозуміло. Москва – столиця. Центр тяжіння, зосередження великої кількості людей. Природно, що з багатьох причин вона стає і центром відштовхування для людей, люди починають шукати інші можливі формати життя.

І фермерів у центральній смузі країни чимало, а ще більше тих, які подумують над цим. Багато хто починає з забезпечення себе і своєї сім’ї екологічними продуктами харчування, а потім йдуть далі.

Великий поштовх до такого розвитку подій зробило поняття Пермакультура, і, конкретно, гуру в цій області – Зепп Хольцер і його семінари в Росії, а також Білл Моллісон, його книги і його учні в нашій країні.

І є вже багато успішних прикладів. Успішних прикладів чого? Перш за все цілорічного забезпечення себе і сім’ї екологічними продуктами харчування. Більш рідкісний успіх – стійкі соціуми екологічно-мислячих господарів на землі. Ще більш рідкісна подія-школа для дітей на землі і виросли діти, які бажають продовжити починання батьків.

Багато активних екопоселення і просто активні практики проводять семінари, конференції, зльоти. Це дозволяє тим, хто прагне на землю, отримувати знання і не боятися своїх устремлінь. Є і асоціація экопослений. Але цього мало.

Були і є спроби в інтернеті підсумувати успішний досвід практиків. Якісь успішні, якісь не дуже, але добре, що є сайти, форуми, спілкування.

Тепер конкретно про нас з Настею Фадєєвої. Ми – з першої групи випускників Зеппа Хольцера. Наша група була дуже згуртована, їздила по країні, шукала багатьох практиків. Організувати спільний Навчальний центр на базі нашої групи мені не вдалося. Тоді ми з Настею удвох стали займатися тим, чим нам цікаво-продовжувати шукати практиків, витягати їх на лекції, семінари.

фермерське хояйство

Два роки тому у нас стався ще один новий проект, вже в розширеному форматі ініціаторів, приблизно ще плюс 20 осіб. Ми спробували організувати поселення -)) Ви розумієте, напевно, що це закінчилося – «нічим» з точки зору тієї мети, заради якої ми зібралися. Але, напевно, Доля нас не просто так поєднала. Два роки регулярного спілкування на абсолютно різні теми принесли ВЕЛИЧЕЗНУ користь.

Далі, навесні минулого року, в повітрі витала нова ідея, яку ми назвали Сунична поляна. Цих полян вже було дві. Вони як реактивний двигун надали ще більше енергії і задали певний напрямок руху багатьом практикам. (Для тих, хто не знає, Сунична галявина – це конференція практиків і новачків, де між виступами практиків виділяється приблизно одну годину часу на вільне спілкування.)

Ще доля піднесла особисто мені дуже важливий ДАР. Останні півроку життя Федора Лазутіна ми багато з ним спілкувалися. Обговорювали всілякі питання – і як жити на землі, і чому це не завжди виходить, що відбувається з соціумом, і куди рухатися далі. Ви знаєте, що в 2014 році була перша конференція з природного бджільництва, в 2015 група людей організувала другу конференцію в пам’ять про Федора. Під час організації цієї конференції я часто згадувала те, про що ми розмовляли з Федором.
Одна з тим була-створення Асоціації. Але не просто бджолярів-природників, а всіх тих, хто живе на землі або прагне до цього, з розбиттям за напрямками або секціями.

Але асоціація – це поки занадто сильно. Тому в анкетах зворотного зв’язку на конференції ми цього року поставили таке питання: чи цікавий вам буде клуб бджолярів-природничників і чи будете ви брати в ньому участь. Переважна більшість людей відповіли «так».

І ось зібралася ще одна група людей. Ці люди якось самі з’явилися в моєму житті)) Ми з ними дуже схожі. В чому? У тому, що хочемо об’єднуватися! У тому, що розуміємо, що одному зараз (навіть, якщо це ціле поселення) не вижити. У тому, що хочемо ділитися знаннями, досвідом, думками. Досить працювати тільки на себе. Наша країна була споконвіку сильна саме громадами!

Давайте створимо таку громаду. Нехай у кожного свої землі в різних куточках нашої країни. І не важливо – це одна сотка або 5000 Га! І не важливо, в селі ви живете, в дачному кооперативі або екопоселення! І не важливо, болотиста у вас земля, передгір’я або узбережжя Охотського моря, Балтійського або чорного! Давайте об’єднуватися – час прийшов!

Клуб практиків «Життя на землі»

Що ми пропонуємо на перші рік-два-три? Створити Клуб. Ми вже виробили місію цього Клубу. Хто цим займався, той зрозуміє, яке це непроста вправа
Місія клубу – На основі успішного досвіду практиків до життя у співпраці з природою і людьми.

Напрямки діяльності Клубу перераховані нижче. Але цей список не вичерпний, він буде розширюватися, якщо того побажають члени клубу:

 • · Бджільництво
 • · Овочівництво
 • · Лесосадоводство
 • · Тваринництво
 • · Діти Розвиток Освіта
 • · Будівництво
 • · Енергетика
 • · Економіка і кооперація
 • · Здоров’я
 • · Аквакультура
 • · системи землеробства (різні пермакультурні школи, історичні приклади, наукові школи)
 • · Культура
 • · соціальний устрій

Засідання клубу проходитимуть очно, обговорення триватимуть на порталі за відповідними секціями і не тільки. Ми розуміємо, що часто їздити з далеких країв нашої країни в Москву нереально, тому всім, хто не зможе це робити, але хоче спілкуватися і бачити досвід практиків, буде доступний сайт з закритим форумом, на якому будуть викладатися матеріали засідань членів Клубу і продовжуватися їх спілкування.

Наш календарний клубний рік буде починатися 1 жовтня і закінчуватися 30 Вересня. Однак, щоб не упустити цей зимовий період, а також літо 2016 року, ми зараз пропонуємо наступне:

9 зимово-весняних зустрічей в Москві за графіком:

 • - 10, 17, 24 лютого
 • - 2, 9, 16, 23, 30 березня
 • - 6 квітня

Наш Клуб – некомерційний. Це означає, що у нас не варто мети-отримувати прибуток. Однак, певні витрати у Клубу виникають: вартість приміщення, де ми збираємося, невелика реклама в інтернеті, підтримка порталу, запрошення селекціонерів-професіоналів.
Тому членські внески у нашого Клубу будуть. На цей клубний рік, тобто до 30 вересня 2016 р. розмір внеску – 2000 р. (знижки сімейним парам та членам сім’ї – 25 % для кожного члена сім’ї; внесок передбачає участь у всіх секціях); окремо вартість доступу до сайту з форумом без членства в Клубі ми визначимо трохи пізніше (потрібно ще трохи часу, щоб доопрацювати сайт).

Крім того, Клуб організовуватиме семінари та конференції, виїзні практики.
Це окрема діяльність Клубу. Члени Клубу матимуть можливість брати участь у них за пільговою вартістю. Список семінарів буде складений на основі побажань членів клубу, список і вартість виїзних практик – на основі пропозицій практиків, готових у себе прийняти членів клубу.

Конференції проходитимуть восени:

4-5 листопада 2016 р.-Сунична галявина, яка включатиме всі напрямки, крім бджільництва і, по суті, буде підбиттям підсумків літнього сезону 2016 р.;
26 Листопада 2016 р.-конференція з природного бджільництва.

Пристрій і структура Клубу:

Структуру Клубу ми задумали у вигляді ромашки, у якої пелюстки — це тематичні секції і різні інші проекти, а серединка квітки — це функціональні групи, які забезпечують (а не управляють) діяльність Клубу. Таким чином, в тематичних секціях зосереджена змістовна робота Клубу, а у функціональних групах —забезпечує робота (підтримка сайту, видавництво цікавих книг, переклад фільмів).
Актив клубу — це члени Клубу, які розуміючи відповідальність перед майбутніми поколіннями, поклали на себе обов’язки за певні напрямки діяльності Клубу та за його розвиток.

Керівники деяких секцій вже є. По решті, ми сподіваємося, життя підкаже таких людей з членів клубу

Секція Системи землеробства – Фадєєва Анастасія і Пигарев Іван
Секція Лісосадівництво-Леонов Дмитро
Секція ОВОЧІВНИЦТВО-Мариничев Дмитро
Секція Бджільництво – Ватолін Дмитро і Луценко Олег
Секція Економіка і кооперація-Денисов Денис і Лосіков Олександр
Секція Тваринництво-Лосікова Юлія
Секція Здоров’я-Щедріна Наталія
Секція Діти Розвиток Освіта – Микільська Маргарита, Мінашкіна Алла і Серебряков Дмитро

У цьому сезоні на кожній зустрічі працюватимуть по дві секції. З наступного Клубного року, можливо, з’явиться формат – «одна секція – один день зустрічей».

План зустрічей Клубу зима-весна 2016:

 • 10 лютого – презентація Клубу, презентація всіх Секцій
 • 17 лютого – Секція Бджільництва і Секція Тваринництво
 • 24 лютого-секція Лісосадоводство і секція ОВОЧІВНИЦТВО
 • 2 березня-секція бджільництво та секція Здоров’я
 • 9 березня – Секція Діти/Освіта і Секція Економіка і кооперація

Шановні практики!

А всі люди практики, навіть ті, у кого землі поки немає

Запрошуємо вас на перше засідання Клубу практиків «Життя на землі», яке відбудеться 10 лютого з 18.30 (з 18.30 до 19.00 – збір учасників) до 21.00. Точна адреса буде відправлений після отримання вашої заявки. Місце нашої дислокації недалеко від метро Тімірязєвська, Дмитрівська і Петровсько-Розумовська одночасно. Для того, щоб стати членом клубу, надішліть мені заявку зворотним листом, вкажіть ваші прізвище, Ім’я, по батькові, а також П. І. Б. членів вашої родини старше 18 років, якщо вони також хочуть стати членами Клубу.

На цій зустрічі ми докладно розповімо про Клуб: як задумали, яка структура Клубу, які завдання на найближчий час ставимо, яке перспективне бачення у нас є.

Наталія Щедріна [email protected]
ЗАМОВИТИ ТОВАР