ГлавнаяРекомендація → Перегрів і геліоксантоз рослин

Перегрів і геліоксантоз рослин

опіки розсади томатів
опіки помідорів

Ми всі знаємо, що потрібно намазувати себе сонцезахисним кремом, перш ніж відправитися на вулицю, особливо в погожий літній день. Але чи знаєте ви, що не тільки тварини можуть отримувати опіки? В той час як ви не можете захистити розсаду з допомогою сонцезахисного лосьйону, є інші способи запобігання обгорання вашого саду.

Ідентифікація Сонячних Пошкоджень

Є два основних види збитків від зоряного випромінювання в рослинному світі: опік (також званий горінням листя), який впливає на листя розсади, і перегрів, який впливає на кору.

Опіки відбуваються на рослинах з аналогічної причини, як і у людей – занадто багато світла і тепла, що особливо небезпечно при зневодненні. Але на відміну від нас, «засмагла зелень» не відразу рожевіє. Процес “згоряння” листя може протікати протягом декількох днів, поки вона не по-коричневіє. Якщо дія триває більше тижня, відмирання рослинних клітин листя починається з ділянок, які знаходяться між прожилок.

вигорання кориПерегрів відбувається за тим же причин, що й описаний вище процес, проте, даний тип пошкоджень кори призводить до появи тріщин та рубців. Надактивне сонце робить дерево більш сприйнятливим до комах, що харчуються деревиною, і інфікування грибами. У найгірших випадках, кора може опоясати стовбур фруктового дерева виразками, які обмежують приплив поживних речовин через внутрішню кору, що є згубним для садового велетня. Ошпарювання може також виникати на фруктах, провокуючи пошкодження шкірки, що призводить до підвищеної сприйнятливості плодів до атак шкідників і хвороб.

Захист розсади від сонячних опіків

При підготовці до висадки будь-яких зелених культур в жарких районах можна захистити їх від смерті, вибравши місцеві види або види, адаптовані до умов освітленості тій місцевості, де ви будете їх вирощувати. При пересадці вкорінених екземплярів, уникайте їх переміщення в більш освітлені місця.

Мульчування грунту навколо розсади з допомогою біогумусу дозволяє зберегти вологу в грунті, зменшити кількість відбиваного тепла і температуру в землі, що дуже полегшить життя зелені в майбутньому. Покладіть 4 – 10 сантиметровий шар деревної стружки, соломи, лушпиння, біогумусу або інших біорозкладаних матеріалів навколо кореневої зони. Залиште кілька сантиметрів вільного простору навколо стебла або стовбура дерева, щоб перешкоджати розмноженню шкідників і профілактики захворювань, таких як коренева гниль.

Накрийте повітропроникним матеріалом низкорастущие пагони, або оберніть стовбури дерев, якщо вони отримують занадто багато світла. Різні види сільськогосподарських культур потребують різної кількості тіні і світла. Не перестарайтеся, щоб не залишитися в кінцевому підсумку з блідою листям і тонкими пагонами з недостатньої освітленості!

Кору дерев можна пофарбувати латексної фарбою для інтер’єру, розведеної 1:1 з водою, в будь-яких місцях, які не отримують достатньо тіні від крони. Молоді саджанці з тонкою корою (наприклад, клени) найбільш схильні до сонячних опіків, тому від щорічного фарбування вони тільки виграють. Правильна обрізка є профілактикою перегріву: ніколи не зрізайте більше 20% крони дерев, щоб зберегти достатню кількість тіні. Так само може допомогти обгортання стовбурів молоді будь-яким дихаючим матеріалом.

Коли ртуть піднімається і дні стають довшими, саме час захистити ваші рослини і себе від сонця!
ЗАМОВИТИ ТОВАР