Главная → Вся інформація про дощовіх хробакiв: як вирощувати, як годувати, як отримувати з їх допомогою прибуток.

Вся інформація про дощовіх хробакiв: як вирощувати, як годувати, як отримувати з їх допомогою прибуток.

Дощових черв’яків вирощують для виробництва органічного добрива (біогумусу або вермікомпосту), який використовується в якості стимулятора росту і розвитку овочевих культур. Додавання біогумусу в грунт допомагає отримати екологічно чисті плоди, а також сприяє зменшенню нітратів (до 80%).

ВИРОЩУВАННЯ черв’яків. Вирощувати дощових черв’яків необхідно в пластикових або дерев’яних горщиках (ящиках), висота яких повинна бути не менше 30-40 см (в теплий період).

Для щорічного виробництва біогумусу, горщики з дощовими черв’яками потрібно розміщувати в підвалах, на горищах, в квартирах, де температурний режим повітря від 15℃ до 25 ℃. Горщики накривають кришкою, таким чином, захищаючи грунт від попадання світла. В горщику і кришці роблять отвори, куди випаровується надлишок вологи з грунту. Грунт в свою чергу повинна бути завжди зволоженою.

По кислотності грунт для дощових черв’яків, повинна бути нейтральною, тому як при кислотності дорівнює рН 6 – 8 вони гинуть.

Якщо дощових черв’яків вирощувати на садових ділянках, необхідно на грунт класти сітку для захисту від крота.

Харчування черв’яків. Харчуються дощові черв’яки різною органікою-гноєм (великої рогатої худоби, кози, кролика, свині), обрізками овочів, використаної заваркою чаю, борошняними виробами і т. д.

Використання свіжого гною в якості корму може призвести до загибелі черв’яків. Збільшити ферментацію свіжого гною можна за допомогою розчину ЕМ (ефективні мікроорганізми). Використовувати цей продукт в якості корму можна через 1 місяць. Також не можна зловживати кормом з обрізків цитрусових, тому як вони сприяють закислення субстрату. Також не можна використовувати відходи тваринного походження (м’ясо, яйця і т. д.), які створюють неприємний запах і приваблюють гризунів на ділянках. Черв’яки люблять овочеві обрізки, їх потрібно перекручувати дрібно на м’ясорубці. Для корму черв’яків потрібно використовувати постійні інгредієнти, тому як черв’яки проходять адаптацію деякий час.

Полив субстрату здійснюється тільки або відстояною водою або дощовою, тому як від поливу хлорованої-черв’яки загинуть.

Субстрат вистоюється протягом 5-7 діб перед приміщенням в нього дощового черв’яка. Він повинен постійно зволожуватися.

Корм додається невеликими порціями в 5-7 см, через 1,5-2 тижні. Коли горщик виявляється заповненим, черв’яків зі старим субстратом необхідно пересадити в нову ємність. Біогумус в старій ємності готовий до використання.

Протягом доби один дощовий черв’як переробляє 0,5 г органіки, цей показник дорівнює вазі самого хробака.

дощові черв'яки відео
дощові черв’яки відео

Знайомство з дощовими хробаками

гібридний черв’як “Старатель”

Догляд за хробаками. Дощовий черв’як любить розпушений і зволожений субстрат, який потрібно періодично підтримувати. Оптимальна вологість не повинна бути менше 80%, вода повинна бути теплою (20-24 ° с). При постійній роботі черв’яків в горщику або ящику (гряді), відбувається поділ компосту на три шари. Перший шар – це шар 5-7 см свіжого субстрату, він же є кормом для дощових черв’яків. Другий шар-шар 10-30 см є робочою частиною, в якій знаходиться основна маса дощових черв’яків. Третій шар – це місце накопичення біогумусу.

Для отримання біогумусу в обсязі на 3-4 сотки, досить придбати від 1500 до 3000 шт. дощових черв’яків.
ЗАМОВИТИ ТОВАР