Главная → Вирощування хурми вдома-реальність чи міф?

Вирощування хурми вдома-реальність чи міф?

Хурма-Екзотичний гість родом з Азії, який приживається і в Україні. Крім чудового смаку, хурма-джерело вітамінів. У природному вигляді це дерево, яке може досягати навіть десятка метрів заввишки. Залежно від сортів, плоди можуть відчутно відрізнятися за кольором, розміром і смаком. Але не варто лякатися, в домашніх умовах вирощування хурми проходить в форматі мініатюрного дерева, до двох метрів заввишки.

з чого почати вирощування хурми?

Для вирощування хурми потрібна кісточка цього смачного фрукта. Звичайно ж, просто посадити кісточку в грунт і чекати плодів не дуже ефективно, і без належної підготовки розраховувати на вдалий результат досить проблематично.
Першим важливим радою буде те, що для вирощування хурми потрібно брати відразу кілька кісточок різних плодів, а можливо навіть і різних сортів. Адже в такому випадку при появі паростків у вас буде вибір найсильнішого і перспективного. Відібрані кісточки потрібно вимити і замочити в розчині марганцівки на кілька днів, щоб точно уникнути зараження. Щоб прискорити майбутнє проростання досить широко використовують стратифікацію. Тобто, кісточки загорнуті зволоженою марлею відправляють на 5-6 тижнів в холодильник. Безпосередньо перед висадкою, рекомендується замочити насіння в розчині Айдара з водою 1:100.

хурма з кісточки в домашніх умовах

Посадка хурми в грунт

Кісточки висаджують на глибину до двох сантиметрів. Оскільки це досить теплолюбна рослина, для проростання необхідна підвищена температура. Якщо є можливість, горщик з хурмою варто поставити ближче до джерела тепла. Полив необхідно здійснювати, кожен раз як стають помітні найменші ознаки пересихання. Ємність для вирощування необхідно накривати склом або плівкою, і періодично давати грунті подихати. Паростка хурми чекати не довго, 10-15 днів. Важливо після проростання забрати кісточку, (може самостійно не відокремитися) оскільки вона може перешкоджати розвитку. Варто стежити за зростанням, і своєчасно міняти дислокацію хурми, тобто пересаджувати у велику ємність.

добриво для хурми

Догляд за деревом в різні пори року

Варто пам’ятати, що найбільш продуктивне вирощування хурми на добре освітлених просторах, з обмеженою кількістю прямих сонячних променів. Хурма дуже любить воду, тому полив повинен бути регулярним і достатнім. У той же час, перестаратися також небажано, адже надлишок вологи може привести до загибелі. Обприскувати хурму бажано хоча б раз в кілька днів. Влітку хурмі варто давати контактувати зі свіжим повітрям, на вулиці або балконі.

Взимку дерево переносять в прохолодне, добре провітрюване приміщення, з середньою температурою 7-10 градусів, а грунт присипають тирсою (шар в 2-3 сантиметри). Все що хурмі потрібно взимку це полив і обприскування.

Що ж стосується добрив, то вони потрібні для вирощування хурми протягом усього вегетаційного періоду, з весни до осені. Вносити необхідно по черзі органічні або мінеральні добрива, із загальною періодичністю близько тижня.

Для вирощування хурми необхідно запастися терпінням, оскільки плодоношення настає не раніше п’ятого року ВИРОЩУВАННЯ. Але, погодьтеся, чарівний смак і безцінний досвід того варті.

вирощування хурми

Джерело: Інститут живлення рослин.
ЗАМОВИТИ ТОВАР